Jak będzie wyglądać opieka nad dziećmi i kobietami w ciąży za kilka lat?

Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, została członkiem Rady Programowej konkursu Mother and Child Startup Challenge, który wyłoni startupy rewolucjonizujące jakość leczenia dzieci i kobiet w ciąży. To pierwszy taki projekt w Polsce i jeden z nielicznych w Europie, w którym publiczne szpitale otwierają się na innowacje medyczne.
Zrzut ekranu  236

<em>Braki kadrowe, sprzętowe i niewystarczające finansowanie to problemy, z którymi borykają się nawet najlepsze placówki medyczne. Z drugiej chcemy żyć jak najdłużej, w najlepszym zdrowiu, pokonywać wszystkie bariery i szybko mieć rozwiązane problemy medyczne. Nie da się tego zrobić bez technologii. Chcemy wykorzystać potencjał polskich młodych firm i razem z nimi podnosić poziom opieki nad małymi pacjentami i ich opiekunami</em> – mówi dr Tomasz Maciejewski, Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.
Organizatorzy Mother and Child Startup Challenge szukają projektów z obszaru zdrowia, profilaktyki, edukacji i administracji – czyli rozwiązań, które realnie wpłyną na leczenie i organizację szpitali. Mogą to być produkty, usługi czy innowacje materiałowe, ważne, by można je było zastosować w szpitalach.
<em>Grono startupów, mających wiele ciekawych rozwiązań i technologii, ma ogromny problem, aby przedostać się do lecznictwa publicznego w Polsce, aby sprawdzić się w realnym środowisku medycznym. Konkurs jest oknem nowego podejścia do współpracy ze zwinnymi przedsiębiorstwami, którzy mogą dostarczyć podmiotom leczniczym i pacjentom realnej wartości dodanej</em> – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego i dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
Mother and Child Startup Challenge to jeden z nielicznych projektów w Europie zrzeszający państwowe podmioty medyczne we wspólnym celu – wykorzystaniu potencjału innowacji skierowanych na ochronę zdrowia i życia. Inicjatorem projektu jest Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, a projekt realizowany jest we współpracy z czterema szpitalami – Instytutem „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie, Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku.
Zgłoszenia do konkursu trwają tylko do 28 października. Najlepszy produkt zostanie wdrożony w 5 polskich szpitalach: w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Olsztynie.<strong> </strong>Pozostałe nagrody to wsparcie finansowe, eksperckie i mentoringowe. Zakres tematyczny konkursu ukierunkowany jest na działalność kliniczną, profilaktykę i badania przesiewowe, edukację pacjentów i wsparcie w szkoleniu specjalistów, zarządzanie procesami i dokumentacją, analizę danych.<strong></strong>
Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://motherandchildstartupchallenge.pl/
Galę finałową i ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na grudzień tego roku.

1st place
in the ranking of Dziennik Gazeta Prawna

 

Our engagement and innovative approach have been awarded with numerous prestigious prizes or acknowledgments!

 

Join Lazarski today and #Experience education with us!

Learn more about the fields of study of the Faculty of Law and Administration

1st place
in the ranking of Rzeczpospolita daily

 

Our engagement and innovative approach have been awarded with numerous prestigious prizes or acknowledgments!

 

Join Lazarski today and #Experience education with us!

Learn more about the fields of study of the Faculty of Law and Administration