„Z wielką przyjemnością podjęliśmy decyzję o współpracy z organizatorami projektu. Od początku tej inicjatywy uważamy ją za bardzo cenną i wnoszącą wielką wartość w proces budowania innowacyjności polskiego systemu ochrony zdrowia i polskiej gospodarki. Jest to jedyny w Polsce raport, który w rzetelny i merytoryczny sposób inwentaryzuje polski rynek medtech” - komentuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.
„Na rynku pojawia się coraz więcej rewolucyjnych rozwiązań medycznych, które oddziałują na sektor ochrony zdrowia, nie tylko polski, ale i zagraniczny. Wciąż jednak istnieje luka informacyjna, która uniemożliwia startupom dalszy rozwój. Raport ma na celu zniwelowanie tej luki poprzez dostęp do pełnej i ustrukturyzowanej wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych, których wdrożenie do podmiotów leczniczych i pomoc w pozyskaniu finansowania na dalsze prace badawczo – rozwojowe przyczyni się do wsparcia ekosystemu innowacji i poprawy jakości świadczeń udzielanych pacjentowi, ratując tysiące ludzkich istnień – mówi Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali.
„Rynek startupów medycznych w Polsce cechuje się gwałtownym rozwojem i rosnącym potencjałem w ostatnich latach, szczególnie w obszarze innowacji medycznych. Najwięcej startupów z II edycji raportu prezentowało rozwiązania działające w telemedycynie, wspomagane sztuczną inteligencją bądź rozwijające się w dziedzinie zbierania oraz przetwarzania danych medycznych. Poprzez zebranie najważniejszych informacji o startupach raport ma szansę przyczynić się do rozwoju nowych technologii medycznych i popularyzacji ich stosowania, co wpłynie na jakość opieki prowadzonej nad pacjentem – wskazuje Karolina Kornowska, Koordynatorka III edycji Raportu.
III edycja raportu zostanie opublikowana podczas międzynarodowej Konferencji „AI w zdrowiu”, która odbędzie się w czerwcu 2022 r. Partnerem Głównym tegorocznej edycji Raportu jest Google for Startups. Raport objęty został również patronatem m.in. Agencji Badań Medycznych, Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Organizacje zainteresowane współpracą oraz startupy chętne do udziału w III edycji raportu, zapraszamy do kontaktu z Karoliną Kornowską, Koordynatorką III edycji raportu „Top Disruptors in Healthcare”, pod adresem e-mail: karolina.kornowska@wzdrowiu.com
Zeszłoroczna edycja raportu dostępna jest TUTAJ
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego patronem III edycji raportu „Top Disruptors in Healthcare 2022”
Ruszyły zapisy na kolejną edycję raportu „Top Disruptors in Healthcare – przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce”. Patronem ogólnodostępnej publikacji, opracowywanej przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali oraz spółkę wZdrowiu, jest Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.