Ukazał się kolejny numer kwartalnika „Doradca restrukturyzacyjny” [nr 21 (3/2020)]

Kwartalnik „Doradca restrukturyzacyjny” to czasopismo wydawane przez Krajową Izbę Doradców Restrukturyzacyjnych pod red. Mateusza Bienioszka. W każdym numerze znajdą Państwo przegląd najnowszego orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych w sprawach upadłościowych i restrukturyzacyjnych autorstwa dr hab. Anny Hrycaj. Artykuły publikowane w "Doradcy restrukturyzacyjnym" są poświęcone wyłącznie zagadnieniom z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. Autorzy opracowań to zarówno naukowcy, jak i praktycy prawa (sędziowie, doradcy restrukturyzacyjni, radcowie prawni i adwokaci).
doradca 21

W najnowszym numerze „<link http://kidr.pl/kwartalnik-doradca-restrukturyzacyjny>Doradcy restrukturyzacyjnego</link>” znajdą Państwo następujące publikacje:
<ul><li><strong><link 1841>Anna Hrycaj</link>,&nbsp;<strong>Agata Kosmal</strong>:</strong>&nbsp;Przegląd orzecznictwa w sprawach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.</li><li><strong><strong><link 1841>Anna Hrycaj</link></strong>:</strong>&nbsp;Odpowiednie stosowanie przepisów ogólnych o postępowaniu upadłościowym w upadłości osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej, ogłoszonej na wniosek dłużnika</li><li><strong>Patryk Filipiak:</strong>&nbsp;Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – wybrane instytucje i przebieg</li><li><strong>Karol Tatara, Łukasz Trela:</strong>&nbsp;Wybrane problemy z zakresu uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego</li><li><strong>Norbert Frosztęga:</strong>&nbsp;Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – zagadnienia wybrane</li><li><strong>Mirosław Mozdżeń:</strong>&nbsp;Przygotowana upadłość – zakres kontroli sprawowanej przez syndyka</li><li><strong>Rafał Adamus:</strong>&nbsp;Problem przekazania do masy układowej w przyspieszonym postępowaniu układowym sum uzyskanych w zawieszonym postępowaniu egzekucyjnym</li><li><strong>Wojciech Bokina, Małgorzata Woźniak, Magdalena Michalik:</strong>&nbsp;Czy otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego lub upadłościowego beneficjenta w ciągu 12 miesięcy od przyznania pomocy publicznej związanej z Covid-19 powoduje konieczność zwrotu dotacji?</li><li><strong>Bartosz Merczyński, Ewa Tkaczuk:</strong>&nbsp;Zastrzeżenie prawa własności rzeczy sprzedanej w reżimie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego</li><li><strong>Maciej Geromin, Marcin Krawczyk:</strong>&nbsp;Sprzedaż szpitala w ramach pre-packu – wybrane zagadnienia</li><li><strong>Wojciech Młocek, Stefania Strzałka:</strong>&nbsp;Obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będącej komplementariuszem spółki komandytowej w przypadku upadłości lub likwidacji spółki komandytowej</li><li><strong>Ivan Smanio:</strong>&nbsp;Prawo upadłościowe i mediacje – wybrane zagadnienia</li><li><strong>Jacek Zin:</strong>&nbsp;Określenie wysokości kosztów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania upadłościowego prowadzonego w stosunku do konsumenta przyznawanych syndykowi w formie zaliczki (art. 491 7 pr. up.)</li></ul>
<p class="text-right"><em>- opracował Bartosz Sierakowski</em></p>

1st place
in the ranking of Dziennik Gazeta Prawna

 

Our engagement and innovative approach have been awarded with numerous prestigious prizes or acknowledgments!

 

Join Lazarski today and #Experience education with us!

Learn more about the fields of study of the Faculty of Law and Administration

1st place
in the ranking of Rzeczpospolita daily

 

Our engagement and innovative approach have been awarded with numerous prestigious prizes or acknowledgments!

 

Join Lazarski today and #Experience education with us!

Learn more about the fields of study of the Faculty of Law and Administration