Spotkanie dotyczyło współpracy dyplomatycznej USA i Rzeczpospolitej Polski w trakcie i po odzyskaniu niepodległości, a także „Polskiej Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla USA”. Zostało zorganizowane przez prof.nadzw. dr hab. Agnieszkę Orzelską-Stączek oraz Koło Naukowe Młodych Dyplomatów.
Dan Hastings wstąpił do służby zagranicznej w 1999 r. Przed przyjazdem do Polski pracował jako rzecznik prasowy w Ambasadzie USA w Tbilisi, w Gruzji, gdzie koordynował komunikację z 30 jednostkami rządowymi Stanów Zjednoczonych. Następnie pełnił funkcję zastępcy szefa sekcji polityczno-ekonomicznej w Erewaniu, gdzie był również dyrektorem biura ds. walki z narkotykami i organów ścigania. We Władywostoku pełnił funkcję radcy ds. kultury i prasy. Zajmował stanowiska w działach politycznych, gospodarczych i konsularnych w Rabacie i Kairze. Pracował także w biurze ds. Dziecka w Departamencie Stanu w Waszyngtonie.
Ukończył studia I stopnia na University of California-Davis (stosunki międzynarodowe) oraz studia magisterskie na Georgetown University (służba dyplomatyczna). Służył w Korpusie Pokoju jako nauczyciel j. angielskiego. Dan O. Hastings pochodzi z Kalifornii, ma żonę i trójkę dzieci. Jest wielojęzyczny – oprócz j. angielskiego zna francuski, hiszpański, rosyjski, armeński oraz podstawy j. arabskiego i gruzińskiego.
Stulecie współpracy dyplomatycznej między Polską a USA
18 maja w ramach zajęć dydaktycznych studentów II roku stosunków międzynarodowych odbyło się spotkanie z Danem Hastingsem, attaché ds. kultury Ambasady USA w Warszawie.