Nowe przepisy zakazują gry online poza tymi godzinami i ograniczają czas gier online dla osób poniżej 18 roku życia do jednej godziny wieczorem w piątki, weekendy i święta.
Odpowiedzialność za dopilnowanie, aby dzieci bawiły się tylko trzy godziny w tygodniu, spada w dużej mierze na chińskie firmy zajmujące się grami, takie jak NetEase i Tencent. <strong>Przepisy nie obejmują kar dla poszczególnych graczy</strong>.
Co myślisz o takiej metodzie rządowej kontroli? Powód tej decyzji jest zapewne szlachetny (ochrona dzieci przed uzależnieniem, problemami ze wzrokiem, zaburzeniami zdrowia fizycznego i psychicznego, na które narażeni są młodzi ludzie spędzając cały dzień w Internecie), więc… może to jest właściwa droga? Jakie jest prawdopodobieństwo, że inne kraje pójdą w ich ślady i wprowadzą podobne (choć może bardziej liberalne i mniej ekstremalne) środki? Czy to może się zdarzyć w twoim kraju? Czy to może się zdarzyć w Polsce?
Czy grasz w gry online? Czy martwisz się tym, że twój młodszy brat/siostra spędza całe życie online? Może zajmujesz się tworzeniem gier wideo i rozrywką online? Nawet jeśli nie jesteś rodzicem ani nauczycielem, może jesteś osobą zaangażowaną społecznie? Kto wie, może w przyszłości zostaniesz ustawodawcą/regulatorem prawa? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, przyjdź na debatę i pozwól, aby Twój głos został usłyszany!
Strony sporu ZA:
1. Chińscy URZĘDNICY RZĄDOWI
2. RODZICE dzieci i NAUCZYCIELE młodzieży
Strony sporu PRZECIWKO:
3. Przedstawiciele społeczności graczy (NASTOLATKOWIE i/lub ICH RZECZNICY)
4. FIRMY GAMINGOWE (producenci gier mobilnych i dla PC/konsol) oraz dostawcy internetu (firmy internetowe)
Jakie są Twoje powody aby opowiedzieć się za / przeciw tego rodzaju przepisom? Wyjaśnij swój punkt widzenia! Jak uzasadniasz swoje działania i opinie? Co chcesz osiągnąć? Czyje interesy reprezentujesz?
W debacie wezmą udział dwie przeciwne drużyny. Jedna osoba z grupy będzie prezentować swój punkt widzenia i przedstawi swoje argumenty. Następna osoba z grupy przeciwnej, postara się odpowiedzieć na takie argumenty i przedstawi swoje własne stanowisko. Kto przekona kogo? Czyje argumenty przeważą? Jak je skutecznie przedstawić, nawet jeśli nie do końca się z nimi identyfikujemy? Oto sztuka debaty i perswazji.
Debata NA ŻYWO już 27 listopada!