Uwaga:
Termin przyjmowania ofert zostaje wydłużony do dnia 22 STYCZNIA 2025 r., do godz. 16.00.
Zakup usługi przeprowadzenia badań ilościowych i jakościowych w celu uzyskania informacji na temat optymalnego dostosowania edukacji wyższej do potrzeb osób z orzeczeniami.
Cel projektu to analiza i diagnoza stanu kształcenia wyższego, optymalizacji warunków nauczania oraz zapewnienie otwartego/równego dostępu do edukacji osobom z orzeczeniami, na potrzeby realizacji projektu pt. Nauka dla wszystkich, finansowanego w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa II, realizowanego w ramach umowy nr NdS-II/SN/0466/2023/01 1 w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).
Uczelnia Łazarskiego (Zamawiający) w związku z realizacją ww. projektu zaprasza potencjalnych wykonawców do udziału w postępowaniu wyłonienia Wykonawcy przedmiotu zamówienia, obejmującego zakup ww. usługi.
Kody CPV:
- 79300000-7 - Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka
- 79310000-0 - Usługi badania rynku
- 79311000-7 - Usługi w zakresie ankiet
- 79311100-8 - Usługi układania ankiet
- 79311200-9 - Usługi przeprowadzania badań ankietowych
- 79311210-2 - Usługi prowadzenia ankiet telefonicznych
- 79311300-0 - Usługi analizy ankiet
Przedmiotowe postępowanie zostało szczegółowo opisane/uregulowane w poniższych dokumentach:
- Załącznik nr 1 - opis przedmiotu zamówienia
- Załącznik nr 2 - wzór oferty
- Załącznik nr 3 - oświadczenie wykonawcy o braku powiązań osobowych lub kapitałowych z zamawiającym
- Załącznik nr 4 - oświadczenie wykonawcy (dane osobowe)
- Załącznik nr 5 - oświadczenie wykonawcy (warunki)
- Załącznik nr 5a - oświadczenie wykonawcy (warunki dodatkowe)
Powyższe dokumenty dostępne są plikach (.doc/.pdf):
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w oparciu o PROCEDURY ZAKUPU ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH DZIAŁU PROJEKTÓW NAUKOWYCH UCZELNI ŁAZARSKIEGO, stworzone w oparciu o Wytyczne dotyczące kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027, które określają ujednolicone warunki i procedury dotyczące kwalifikowalności wydatków dla EFS+, EFRR, FS i FST.
Postępowanie nie jest prowadzone w oparciu o ustawę z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w związku z czym nie jest możliwe stosowanie środków odwoławczych określonych w ustawie.
Osoby uprawnione do kontaktu z Wykonawcami: Agnieszka Łagan-Pyrak, Katarzyna Retz, adres e- mail: badania@lazarski.edu.pl, tel. 22 543 54 15
Warszawa, dnia 20 stycznia 2025
Pytania potencjalnych oferentów
do ZAPYTANIA OFERTOWEGO nr 2/2024/DPN_MNiSW/0466 z dnia 10.01.2025
UWAGA!!!Termin przyjmowania ofert zostaje wydłużony do dnia 22 STYCZNIA 2025 r. do godz. 16.00
PYTANIE:
1. Jaka jest struktura próby FGI, czyli kto kwalifikuje się do tej części badania?
ODPOWIEDŹ:
Do części badania w formie FGI kwalifikują się osoby neuroatypowe, zarówno posiadające orzeczenie(deklaratywnie sprawdzone), jak i takie, które nie mają formalnej diagnozy, ale zgłaszają trudności natury neuroatypowej. Kwalifikacja może odbywać się na podstawie np. wyników wcześniejszych badań ilościowych, które wskazują na cechy neuroatypowości czy weryfikacji w wywiadzie wstępnym, w ramach którego potwierdzone zostaną trudności związane z funkcjonowaniem poznawczym, społecznym czy emocjonalnym.
Grupy fokusowe powinny być homogeniczne pod względem typu neuroatypowości, tj. osobno dla osób z np. ASD czy ADHD. Jeśli w toku trwania pierwszych grup fokusowych badacze przeprowadzający badanie uznają, że grupy powinny uwzględniać więcej zmiennych doboru lub iż istnieje potrzeba złączenia podgrup takie zmiany będą możliwe do wprowadzenia.
PYTANIE:
2. Proszę o wyjaśnienie jak rozumieją Państwo „reprezentatywność”?
ODPOWIEDŹ:
Reprezentatywność - rozumiemy ją jako zapewnienie różnorodności uczestników w ramach danej grupy badawczej, w tym uwzględnienie osób z różnych lat studiów i kierunków. Taki dobór pozwala na szersze zbadanie trudności, z którymi mierzą się osoby neuroatypowe, uwzględniając różnorodne doświadczenia akademickie i środowiskowe.
PYTANIE:
3. Czy w próbie kontrolnej mają być osoby bez orzeczeń spełniające pozostałe kryteria?
ODPOWIEDŹ:
Osoby w próbie kontrolnej - Tak, w grupie kontrolnej uwzględnione zostaną osoby bez orzeczeń, spełniające pozostałe kryteria rekrutacyjne, np. związane z poziomem edukacji czy miejscem zamieszkania. Zależałoby nam oczywiście też na innych aspektach socjoekonomicznych studentów, ale zdajemy sobie sprawę, że dobranie grupy kontrolnej 1:1 do grupy badawczej może nie być możliwe.
PYTANIE:
4. Czy dysponują Państwo bazą osób z orzeczeniami?
ODPOWIEDŹ:
Baza osób z orzeczeniami - Nie dysponujemy bazą osób z orzeczeniami. Kwalifikacja uczestników odbywać się będzie na podstawie ich oświadczenia oraz, w razie potrzeby, kilku pytań kontrolnych weryfikujących deklarowane trudności.