Uczelnia Łazarskiego<strong> </strong>od 30 lat swojego istnienia z sukcesem rozwija się w obszarze nauk prawnych, ekonomicznych, zarządczych, stosunków międzynarodowych. Od 5 lat kształci także lekarzy w oparciu o najlepsze doświadczenia nauczania medycyny w Polsce i zagranicą.
„Ekspertyza Uczelni Łazarskiego w zakresie szeroko pojętego systemu ochrony zdrowia ma swoją długą historię pisaną przez Centrum Kształcenia Podyplomowego i Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. To na płaszczyźnie tych jednostek uczelni rozwijają się projekty, które stały się przedmiotem oceny przez kapitułę konkursu” – komentuje tegoroczna laureatka, dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, liderka i wizjonerka zmian w ochronie zdrowia, integratorka ludzi idei.
Główną nagrodę przyznano za trzy projekty:
<ul><li><span>Program MBA w Ochronie Zdrowia</span><span></span></li><li><span>Biała Księga „Kierunki strategicznego rozwoju polskiej neurologii w perspektywie do 2030 r.”</span></li><li> <span>Pilotaż Kompleksowej opieki specjalistycznej nad świadczeniobiorcami leczonymi z powodu otyłości olbrzymiej KOS-BAR</span></li></ul>
Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka od 10 lat z pasją rozwija <strong>program MBA w Ochronie Zdrowia.</strong> Prestiżowy i cieszący się dużym zainteresowaniem kierunek realizowany w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego to potwierdzenie najwyższych kompetencji oraz odpowiedzialnego przywództwa, które jest warunkiem niezbędnym do wdrażania odważnych zmian w funkcjonowaniu sektora ochrony zdrowia.
„Słuchacze programu MBA w Ochronie Zdrowia udowadniają swoimi sukcesami menedżerskimi, że należą do grona liderów zmian, których ideą jest stanie na straży i pomnażanie kapitału zdrowia, a nie tylko efektywności ekonomicznej placówek. Ale nie tylko. Są wśród nas również propagatorzy edukacji zdrowotnej. Liderem Roku w 2022 w Ochronie Zdrowia, w kategorii Media i PR, została nasza tegoroczna słuchaczka, Anna Zimny-Zając, redaktor naczelna Medonet.pl. Jestem wzruszona i bardzo szczęśliwa” – dodaje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.
Jak zapytaliśmy dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, z jakiego osiągnięcia w roku 2022 jest najbardziej dumna, to bez wahania wskazała na <strong>pilotaż KOS-BAR</strong>. Wysiłek ekspertów systemowych Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz środowiska klinicznego oraz otwartość ze strony Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia na wykorzystanie tego modelu w praktyce systemowej został spięty pilotażem, obejmującym 15 szpitali. To ważny moment, bo po raz pierwszy wszedł w życie model opieki koordynowanej, kompleksowej, w którym na tak szeroką skalę mierzy się efekty leczenia - i to na wielu etapach.
Domeną dr Małgorzaty Gałązki-Sobotki jest integrowanie ludzi wokół ważnych idei. Tak też było w przypadku Białej Księgi <strong>„Kierunki strategicznego rozwoju polskiej neurologii w perspektywie do 2030 r.”</strong> Do prac nad strategią zmian w opiece nad pacjentami z najczęstszymi schorzeniami neurologicznymi włączyło się liczne grono ekspertów klinicznych. Efekt? Biała Księga zainicjowała powołanie do życia Krajowej Rady ds. Neurologii i stanie się podstawą dla długoterminowej strategii.
Organizatorami konkursu Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia są wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. Więcej informacji o liście nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się <link https://www.termedia.pl/wartowiedziec/Sukces-Roku-2022-w-Ochronie-Zdrow…;.
Uczelnia Łazarskiego i dr Małgorzata Gałązka-Sobotka laureatami konkursu Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia
Tegorocznymi triumfatorami najbardziej prestiżowego konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny, w kategorii Zdrowie publiczne, są Uczelnia Łazarskiego oraz dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego i dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.