Sukcesy Uczelni:
- Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego znalazło się na Mapie Podmiotów Internetowych 2018/2019 opracowanej przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Mapa Podmiotów Internetowych 2018/2019 zawiera 417 marek, pogrupowanych w 57 kategoriach w 7 obszarach tematycznych. Stanowi bazę wiedzy o polskim rynku internetowym i umożliwia szybkie znalezienie partnerów do współpracy z wybranego obszaru digital.
- W IV edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością” Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością 2019” otrzymały kierunki Uczelni Łazarskiego:
- Ochrona danych osobowych i zarządzanie bezpieczeństwem informacji,
- Compensation & Benefits. Zarządzanie Wynagrodzeniami i Wynikami Pracy,
- Prawo w biznesie nowych technologii.
Kierunek „Prawo w biznesie nowych technologii” uzyskał także Certyfikat Nadzwyczajny „Lider Jakości Kształcenia”, gdyż zgromadził najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych w danej edycji. - Decyzją Polskiej Komisji Akredytacyjnej kierunek lekarski prowadzony na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego uzyskał ocenę pozytywną. Tylko cztery polskie uczelnie medyczne otrzymały oceny wyróżniające Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego znalazł się w czołówce razem z uniwersytetami medycznymi z Lublina, Poznania i Warszawy. Jako jedna z niewielu uczelni w Polsce uzyskaliśmy ocenę wyróżniającą w kryterium opieki nad studentami oraz wsparcia w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia.
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej oceniło, że proces kształcenia realizowany na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego w pełni umożliwia studentom kierunku lekarskiego osiągnięcie efektów kształcenia założonych dla jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim.
Dokumentem potwierdzającym wydaną ocenę jest Uchwała nr 123/2019 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 14 marca 2019r. - Uczelnia Łazarskiego zdobyła 3. miejsce wśród uczelni niepublicznych magisterskich w rankingu „Perspektyw”. Tę mocną pozycję w najważniejszym zestawieniu uczelni wyższych w Polsce Uczelnia Łazarskiego utrzymuje od 2017 roku. W zestawieniu Uczelnia uzyskała łącznie 66.6 punktów. Na gali Uczelnię reprezentował Rektor Uczelni Łazarskiego dr hab. Maciej Rogalski.
- Uczelnia Łazarskiego zajęła 2. miejsce w ósmej edycji Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej” wśród uczelni niepublicznych. Jest to awans o jedną pozycję w stosunku do ubiegłego roku. Ranking został opracowany na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.
- Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego zajął 1. miejsce wśród uczelni niepublicznych w XIII Rankingu Wydziałów Prawa, przygotowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Tym samym po raz jedenasty obronił pozycję lidera rankingu. Nasza uczelnia zajęła także szóstą pozycję w klasyfikacji ogólnej uwzględniającej wszystkie uczelnie - publiczne i niepubliczne.
- Dział Marketingu i Rekrutacji zdobył I miejsce w konkursie na kreatywną kampanię rekrutacyjną Genius Universitatis - w kategorii VIDEO ONLINE. Genius Universitatis to największy konkurs na kreatywną rekrutację szkoły wyższej w Polsce organizowany przez magazyn "Perspektywy".
Sukcesy pracowników:
- Przyznano wyróżnienia w konkursie „Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy medycyny”. W gronie wyróżnionych znaleźli się także wykładowcy programu MBA w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. W kategorii „Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne” zwycięzcą został Piotr Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Tytuł „Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne” otrzymali Paweł Żuk, prezes zarządu i Artur Prusaczyk, wiceprezes zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach.
- W zestawieniu „LISTY STU najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia”, dr Małgorzata Gałązka-Sobotka znalazła się na piątym miejscu listy osób, które wywarły największy, pozytywny wpływ na polski system ochrony zdrowia w 2018 r.
- dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego została jedną z kandydatek w plebiscycie „Kobiety Medycyny 2019”.
- Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego został współorganizatorem 6-go Międzynarodowego Kongresu Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej, który miał miejsce w kwietniu w Antalyi (Turcja). W ramach kongresu odbyły się konferencje: 15TH National Emergency Medicine Congress, 6th Intercontinental Emergency Medicine Congress oraz 6th International Critical Care Congress. Uczelnię reprezentowali dr hab. n. med. prof. UŁa Łukasz Szarpak oraz dr Damian Gorczyca.
Podczas kongresu przedstawiciele Wydziału Medycznego zaprezentowali wystąpienia prezentujące sześć badań naukowych, z których jedno - „Do we have alternative for infant chest compression technique in single rescuer resuscitation? Preliminary Data” - zajęło pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy poster naukowy. - Podczas 6-go Międzynarodowego Kongresu Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej w Antalyi (Turcja), którego Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego był współorganizatorem dr hab. n. med. Łukasz Szarpak został wyróżniony przez Tureckie Stowarzyszenie Lekarzy Ratunkowych.
- Dr Mieczysław Błoński został członkiem zespołu doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie nagród ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki został powołany 8 sierpnia 2019 r. przez Ministra NiSW. Do zadań zespołu należy ocena wniosków o przyznanie nagród ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej lub organizacyjnej albo za całokształt dorobku.
- Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka została powołana do pełnienia obowiązków Dziekana Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka do tej pory pełniła funkcję Dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Z Uczelnią Łazarskiego związana jest od 2003 roku.
- Dwóch wykładowców UŁa zostało członkami Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2020-2023 powołanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina.
Dr Martin Dahl - Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania został członkiem I Zespołu Nauk Społecznych PKA. Prof. dr hab. Paweł Chmielnicki z Wydziału Prawa i Administracji będzie w PKA pełnił funkcję przewodniczącego Zespołu Etyki. Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia w polskim systemie szkolnictwa wyższego.
Sukcesy studentów i absolwentów:
- Drużyna studentów prawa Uczelni Łazarskiego zakwalifikowała się do rund finałowych V Ogólnopolskiego Moot Court z Arbitrażu Handlowego. W skład drużyny wchodzą studenci: Magdalena Chodkiewicz, Vladyslav Semerynski i Maciej Klich.
- Rozstrzygnięto X Edycję Konkursu „Brylanty Łazarskiego”. Statuetki otrzymali Izabela Felczak- Poturnicka oraz Pan Julian Rotter.