Kierunek studiów

Prawo

Absolwent studiów prawniczych na Uczelni Łazarskiego jest przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych. 
Trwa rekrutacja międzysemestralna

Przyjęcia na studia wyłącznie z procedury przeniesienia, uznania dorobku zawodowego oraz uznania pokrywających się przedmiotów.

Dane Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiają, że „Prawo” jest od lat jednym z najpopularniejszych kierunków studiów. Raport firmy Antal z 2024 roku pokazuje, że w ostatnim czasie średnie wynagrodzenie w branży prawniczej znacząco wzrosło - prawie o tysiąc złotych w górę w porównaniu z rokiem poprzednim, sięgając obecnie 15 458 zł (kwoty brutto).

W 2024 roku Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego po raz 16 uplasował się na 1 miejscu rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych „Dziennika Gazety Prawnej”, jak również zajął 1 miejsce wśród uczelni niepublicznych w rankingu wydziałów prawa dziennika „Rzeczpospolita”.

Wysoki poziom kierunku prawo na Uczelni Łazarskiego został także powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą z 2023 roku, a przyznana w tym samym roku kategoria naukowa A+ potwierdziła bardzo wysoką pozycję Wydziału w systemie szkolnictwa wyższego.

Uczelnia już od 2006 r. ma uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk prawnych w dyscyplinie „Prawo”, a od 2016 roku do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk prawnych na tym samym kierunku. 

Partnerzy

Opis kierunku

Studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego dają gruntowną i pogłębioną wiedzę na temat obowiązującego prawa, jego wykładni oraz stosowania. Adepci uczą się rozumieć jego zawiłości, jak również przyswajają najważniejsze aspekty warsztatu pracy poszczególnych zawodów prawniczych. 

Studia te dają możliwość dalszego specjalizowania się w dowolnej dziedzinie prawa oraz wykorzystywanie zdobytej wiedzy, umiejętności i kompetencji jako instrument zarządzania w przedsiębiorstwach. 

Program studiów zakłada zgodną z przepisami swobodę studenta w wyborze zajęć, dzięki czemu student może samodzielnie kształtować program studiów, a co więcej rozwijać swoje indywidualne i specjalistyczne zainteresowania. 

Studenci kierunku "Prawo" poza przedmiotami anglojęzycznymi, będącymi częścią programu tych studiów, mają możliwość realizować przedmioty do wyboru będące częścią programów anglojęzycznych znajdujących się w ofercie dydaktycznej Uczelni Łazarskiego. 

 

Nowości w programie na rok akademicki 2024/2025:

  • praktyczne nauczanie metodyki pracy prawnika
  • obowiązkowa symulacja rozprawy w sali sądowej
  • zajęcia z kompetencji osobistych i społecznych prawnika
  • podstawowe przedmioty prawnicze już od pierwszego semestru
  • nauczanie prawa rzymskiego na kazusach
  • likwidacja tradycyjnie wykładanej historii prawa
  • wprowadzenie przedmiotów o sztucznej inteligencji i jej prawnych aspektach

 

Prowadząca zajęć w zakresie kompetencji miękkich 
Obraz
Iwona Guzowska

Iwona Guzowska

Trenerka biznesowa i mentorka rozwoju, certyfikowany szkoleniowiec Bazy Usług Rozwojowych, autorka książki „Najważniejsza decyzja”, była posłanka na sejm, ale najbardziej znana jako mistrzyni świata i Europy w boksie i kick-boxingu. Zorientowana na dążenie do celu, ale zawsze trzymająca się zasad fair play i budowania dobrych relacji z otoczeniem.

Opiekun kierunku

Ryszard Stefański

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzował się na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Uzyskał stopień doktora habilitowanego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Profesor nauk prawnych, nadany postanowieniem Prezydenta RP (2014). Wykładowca na kierunku Prawo. Dodatkowo, prokurator Prokuratury Krajowej, były Zastępca Prokuratora Generalnego w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Dowiedz się więcej

Korzyści z wyboru studiów


Wysoka jakość kształcenia: 

  • uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, uznanych naukowców, partnerów wiodących kancelarii prawnych, przewodniczących rad nadzorczych, przygotowujących do zdania egzaminu na aplikacje prawnicze,
  • uczestnictwo w warsztatach podnoszących kompetencje prawnicze m.in. z postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego oraz w symulacjach rozpraw w uczelnianej sali sądowej,
  • rozwiązywanie tzw. „kazusów” - tj. hipotetycznych sytuacji służących do sprawdzania umiejętności stosowania prawa,
  • zdobywanie wysoko cenionych umiejętności z zakresu technik negocjacyjnych, komunikacji oraz psychologii,
  • odwiedzanie instytucji taki jak m.in. Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, areszty śledcze, zakłady medycyny sądowej. 

Rozwój kompetencji: 

  • korzystanie z programu Erasmus+, w ramach którego można odwiedzić inną, zagraniczną uczelnię czy wyjechać na zagraniczne praktyki. WPiA jest stroną 44 umów z europejskimi uczelniami partnerskim,
  • uczestniczenie największym konkursie studentów prawa na świecie - Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot,
  • możliwość nauki prawniczego języka angielskiego,
  • korzystanie z oferowanych przez Uczelnię praktyk m.in. w renomowanych kancelariach prawniczych, sądach, prokuraturach, ambasadach,
  • doskonalenie praktycznej umiejętności stosowania prawa w ramach jednej z najlepszych w kraju Studenckiej Poradni Prawnej,
  • korzystanie ze staży w urzędach UE w ramach Pan-European Seal Programme (jako absolwent). 

Studenci kierunku "Prawo" mogą:

  • uzyskać wsparcia od wykładowców Wydziału Prawa i Administracji dzięki różnym formom aktywności wychodzących poza obszar klasycznych form dydaktycznych, np. wizyta praktyków na zajęciach, seminaria i konferencje naukowe oraz spotkania z wybitnymi przedstawicielami nauki i praktyki prawa,
  • uzyskać wsparcia organizacyjnego i finansowego od Wydziału w pierwszych publikacjach oraz udziale w konferencjach naukowych,
  • uczestniczyć w prowadzeniu badań we wszystkich najważniejszych dziedzinach. Kadra dydaktyczna jest zaangażowana w projekty badawcze, często o znaczeniu międzynarodowym. 

Kadra

Cennik i zniżki

studia stacjonarne
studia niestacjonarne
Opłaty za 1 rok studiów
(2 semestry)

2 x 6600 PLN

8 x 1650 PLN

2 x 6000 PLN

8 x 1500 PLN

Opłaty za 2 rok studiów
(2 semestry)

2 x 7020 PLN

8 x 1755 PLN

2 x 6180 PLN

8 x 1545 PLN

Opłaty za 3 rok studiów
(2 semestry)

2 x 7440 PLN

8 x 1860 PLN

2 x 6540 PLN

8 x 1635 PLN

Opłaty za 4 rok studiów
(2 semestry)

2 x 7860 PLN

8 x 1965 PLN

2 x 6900 PLN

8 x 1725 PLN

Opłaty za 5 rok studiów
(2 semestry)

2 x 8280 PLN

8 x 2070 PLN

2 x 7260 PLN

8 x 1815 PLN

Zasady rekrutacji

  1. Zarejestruj się online
    Możesz rozpocząć swoje studia na naszej Uczelni w kilku prostych krokach
  2. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej i złóż wszystkie dokumenty
    Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł * (dane do przelewu znajdują się na Koncie Kandydata po rejestracji online).
    *Absolwenci studiów wyższych i podyplomowych Uczelni Łazarskiego są zwolnieni z opłaty rekrutacyjnej.
    Opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna. Jest zwracana w całości w przypadku nieuruchomienia kierunku studiów.
  3. Dostarcz wymagane dokumenty do Biura Rekrutacji.
  4. Sprawdź czy jesteś na liście przyjętych studentów
    Decyzję o przyjęciu na studia otrzymasz mailem oraz znajdziesz ją na swoim Koncie Kandydata.
  5. Gratulacje - jesteś studentem!
    Jesteś już studentem Łazarskiego? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji, które ułatwią pierwsze tygodnie nauki - sprawdź nasz Niezbędnik studenta.
Prawo
Zarejestruj się
Język wykładowy:
polski
Czas trwania studiów:
5 lat
Wydział:
Wydział Prawa i Administracji
Kierunek studiów:
Prawo
Stopień studiów:
Studia jednolite magisterskie
Forma studiów:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne
Uzyskany tytuł:
Dyplom magistra
Program studiów