W programie Kongresu znajdzie się wiele interesujących paneli dyskusyjnych oraz prelekcji prowadzonych przez ekspertów świata sportu i nauki. Pierwszy dzień poświęcony będzie zagadnieniom prawnym, w tym m.in. sądownictwu sportowemu oraz wyzwaniom, jakie czekają prawo sportowe w przyszłości. Uczestnicy będą mogli również zapoznać się z tematyką organizacji imprez masowych i koniecznych zmian w obowiązujących regulacjach.
Drugi dzień Kongresu skupi się na aspektach socjologicznych futbolu. Eksperci omówią m.in. temat pamięci i tożsamości w futbolu, kwestię Superligi oraz relację między centrum a peryferiami współczesnej piłki nożnej. Nie zabraknie również panelu poświęconego kibicom i ich roli w społeczności piłkarskiej.
Kongres jest owocem współpracy Uczelni Łazarskiego z Cracovią, Katedrą Publicznego Prawa Gospodarczego i Polityki Gospodarczej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Towarzystwem Sieci Naukowej Prawa Sportowego. Wspólne działania tych instytucji gwarantują wysoki poziom merytoryczny wydarzenia oraz łączą perspektywę akademicką z praktycznym doświadczeniem w świecie sportu.
Udział w Kongresie jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit miejsc. Osoby zainteresowane udziałem mogą zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy. Po jego wypełnieniu uczestnicy otrzymają oficjalne zaproszenie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które łączy świat sportu i nauki!