Od pewnego czasu obserwujemy trend (DEI) Diversity, Equity & Inclusion czyli „Różnorodność, Równość i Integracja” oraz jego efekty w marketingowych kampaniach rozmaitych firm i korporacji. Zasady te są znakiem czasów, w których żyjemy i odpowiadają nowym standardom społecznym XXI wieku. My jednak podczas naszej debaty pomówimy o przypadkach, gdy idea DEI została zniekształcona, wypaczona i ośmieszona, i obecnie jest powodem kpin i złośliwych komentarzy. Czy słyszeliście o pojęciu „Go WOKE, go broke”?
Nie wiecie, o czym mówimy? Nowe znaczenie słowa „woke” zostało oficjalnie dodane do renomowanego oksfordzkiego słownika języka angielskiego, a jego definicje można już znaleźć w większości powszechnie dostępnych i używanych słowników. Nie jest to tylko i wyłącznie amerykański fenomen, choć rzeczywiście, na tamtym rynku jest on najbardziej widoczny. Zaczyna dotyczyć także Europy, a w konsekwencji niebawem dotrze także do Polski (a może już dotarł...?) Ponieważ świat jest globalną wioską, wkrótce wszędzie już będzie można o nim usłyszeć.
Dobrze jest zawczasu wiedzieć, o czym się mówi w dyskusjach w mediach społecznościowych i podczas firmowych eventów, a wkrótce prawdopodobnie na forum dyskusji akademickich. Poznamy przypadki firm, które nie do końca przemyślały biznesową strategię i spotkały się (i wciąż spotykają) z negatywnymi reakcjami klientów, którzy nie akceptują nowego wizerunku „swojej” marki (firmy Budweiser Lite, Gillette, Victoria’s Secrets, Disney).
Omówimy przypadki skutecznego stosowania strategi „woke” i poznamy spektakularne jej efekty (film „Barbie”, firma lotnicza United Airlines, koncern Apple, platforma Netflix). Zapraszamy na debatę 9 grudnia o godzinie 10:10 w sali 38! Poznaj opinię kolegów i koleżanek, a także wyraź swoje zdanie podczas głosowania ZA lub PRZECIW stosowaniu tej zasady w biznesie. Kto wie, być może uczestnictwo w debacie pozwoli Ci poznać szereg argumentów do wykorzystania w szeroko toczącej się dyskusji na ten temat w mediach społecznościowych!