<em>Wyróżnienie, które otrzymałem, to docenienie pracy całej kadry Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego i kolejne potwierdzenie, że opracowaliśmy wysokiej jakości program kształcenia medycznego, który poza niezbędną przyszłym lekarzom wiedzą teoretyczną umożliwia także zdobywanie umiejętności praktycznych. Duży nacisk kładziemy na to, by nasi studenci już w czasie studiów mieli okazję odnosić wiedzę teoretyczną do konkretnych sytuacji klinicznych. Umożliwia to m.in. nowoczesny i rozbudowany sprzęt dydaktyczny oraz dogodne warunki do skutecznego przekazywania wiedzy. Kształcenie studentów w kilkuosobowych grupach klinicznych przywraca relację uczeń-mistrz, która we współczesnym szkolnictwie wyższym zanika</em> – mówi dr hab. Paweł Olszewski.
Celem konkursu Perspektywy Medycyny organizowanego przez Światowe Centrum Słuchu jest promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny, wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, poprawiających jakość opieki medycznej, oraz popularyzacji postaw prozdrowotnych.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 17 kwietnia 2023 r. podczas Kongresu „Zdrowie Polaków” organizowanego przez Medincus we współpracy z Światowym Centrum Sluchu, Fundacją „Po pierwsze zdrowie”, Komitetem Nauk Klinicznych PAN, Radą Główną Instytutów Badawczych, Instytutem Narządów Zmysłów i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Dr hab. Paweł Olszewski, dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego otrzymał wyróżnienie w 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny 2022” w kategorii „Nowoczesna Edukacja Medyczna”. Kapituła uhonorowała unikatowe podejście do procesu nauczania z wykorzystaniem najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych oraz kreowanie elitarnego wizerunku studiów medycznych.