„Współczesna medycyna, na skutek szybkich zmian społecznych, technologicznych i naukowych, przeobraża się na naszych oczach. Niesamowity rozwój zaawansowanych technologii pozwala nam określić kierunek zmian w medycynie przyszłości. Wciąż jednak za mało mówi się o roli lekarza, jego potrzebach i oczekiwaniach względem zmieniającej się rzeczywistości. To badanie stawia na pierwszym miejscu lekarza właśnie” <em>- </em>komentuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
Badanie „Lekarz przyszłości” polega na wypełnieniu krótkiej ankiety, dostępnej na stronie: <link https://lekarzprzyszlosci.lazarski.pl/>https://lekarzprzyszlosci.lazars…;
Autorzy badania chcą się m.in. dowiedzieć, w jaki sposób doświadczenia lekarzy z ostatnich lat oraz priorytety i plany na przyszłość wpłyną na ich relacje z pacjentami i rozwój kompetencji.
Wyniki badania zostaną opublikowane w raporcie „Lekarz przyszłości” oraz zaprezentowane na webinarze, podczas którego autorzy i zaproszeni eksperci szczegółowo omówią i podsumują kluczowe wnioski.
Organizatorem badania jest Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, partnerami Naczelna Izba Lekarska, samorząd lekarski zrzeszający i reprezentujący lekarzy i lekarzy dentystów, Wolters Kluwer, globalny lider w profesjonalnej informacji, oprogramowaniu i usługach dla sektora opieki zdrowotnej oraz IQVIA Poland, wiodący dostawca zaawanasowanych analiz, innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz badań klinicznych dla klientów z obszaru systemu ochrony zdrowia. Partnerami medialnymi są prawo.pl oraz Świat Lekarza.
Naczelna Izba Lekarska włączyła się do ogólnopolskiego badania „Lekarz przyszłości”. Celem inicjatywy, realizowanej przez Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, jest stworzenie obrazu modelu pracy polskiego lekarza i lekarki dzisiaj oraz prognoza, jak będzie się on zmieniał w przyszłości. Aby jeszcze lepiej, sprawniej i pewniej dostosować się do stale zmieniającej się rzeczywistości, analiza trendów, wpływających na ewolucję systemu ochrona zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem kadry medycznej, jest nam potrzebna jak nigdy dotąd.