Prawie dwa lata pandemii, utrzymująca się kolejne dni wojna w Ukrainie, zagrożenie katastrofą ekologiczną – niektórzy zapytają, co jeszcze spotka nas w XXI wieku? Cyberwojna? A może już ją obserwujemy? Miej realny wpływ na otaczający nas świat i weź udział w maratonie programowania!
Cztery edycje prawniczego Hackathonu udowodniły, jak dużą popularnością̨ cieszy się̨ w Polsce LegalTech, czyli technologie prawnicze. Corocznie w tym trzydniowym maratonie programowania bierze udział ponad 150 uczestników. Konkurs wielokrotnie i szeroko komentowały w ostatnich latach media ogólnopolskie i branżowe. Kontynuujemy tradycję łączenia świata prawniczego z technologią. Już̇ wkrótce interdyscyplinarne zespoły w Polsce będą̨ pracować́ nad stworzeniem innowacyjnych rozwiązań́ z obszaru LegalTech dla wszystkich potrzebujących.
Trzy filary wydarzenia w 2022 r.
<strong>BO NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK</strong>
Wszystkie wyzwania, jakie stoją przed zespołami podczas Hackathonu 2022, łączy jedno: w centrum uwagi stawiany jest odbiorca. Czy to jako bezpośredni beneficjent (np. uchodźca wojenny, który chce zrozumieć prawne aspekty swojego statusu w danym kraju), czy prawnik, który próbuje rozpocząć działalność w nowym miejscu lub przedsiębiorca czy imigrant chcący poznać nowy rynek zbytu. Na aspekt odbiorcy spojrzymy także z perspektywy korzyści pośredniej – oferując mu lepszą, szybszą usługę prawną czy bezpieczniejszy dostęp do przechowywania danych.
<strong>POŁĄCZMY SIĘ WE WSPÓLNYM CELU</strong>
Tak jak przez lata maraton prawniczego programowania łączył i budował polskie środowisko LegalTech, tak dzisiaj będziemy integrować grupy z krajów sąsiednich, szczególnie ze wschodu: Ukrainy i krajów bałtyckich. Co więcej, łączenie i pomaganie powinno też dotyczyć firm z obszaru technologii prawniczych, które chciałyby lub są zmuszone rozszerzyć działalność na Polskę. W związku z tym chcemy im opowiedzieć o naszym rynku, aspektach prawnych, organizacyjnych i technologicznych, aby ułatwić im start w nowym miejscu.
<strong>LEGAL HACKATHON NA ŻYWO. WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ!</strong>
Nic tak bowiem nie buduje społeczności, jak przebywanie razem, dyskutowanie i budowanie wspólnego rozwiązania. Wiemy, że wielu uczestników, mentorów i sympatyków naszej imprezy bardzo na to czeka. Dlatego tym mocniej chcemy się spotkać osobiście i przywrócić energię oraz entuzjazm sprzed pandemii!
<strong>Do udziału zapraszamy prawników, programistów, specjalistów business development</strong>, grafików, menedżerów projektu, analityków biznesowych, UX designerów oraz innych specjalistów.
<strong>Udział w Hackathonie jest bezpłatny. </strong>Wszyscy uczestnicy połączeni zostaną w interdyscyplinarne zespoły, co sprzyja procesowi twórczemu i buduje nową perspektywę. Ponadto uczestnikom zapewnione zostanie wsparcie mentorów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
<strong>Organizatorem Hackathonu jest firma Wolters Kluwer Polska</strong>, będąca częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnego lidera w dziedzinach profesjonalnej informacji, oprogramowania i usług dla branży prawniczej, administracji publicznej, biznesu, opieki zdrowotnej oraz obszaru compliance. Wolters Kluwer obsługuje klientów w ponad 180 krajach, a swoją działalność prowadzi w ponad 40, zatrudniając przy tym 19 tys. osób na całym świecie. Klientami Wolters Kluwer jest 93% firm z rankingu największych amerykańskich spółek Fortune 500. Centrala firmy znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii.
<strong>Kontakt dla mediów:</strong>
Magdalena Szmidt
Email: <link Magdalena.Szmidt@wolterskluwer.com>Magdalena.Szmidt@wolterskluwer.com</link>
Strona wydarzenia oraz możliwość rejestracji:
<link https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/global-legal-hackathon>ht…;
Ruszyły zapisy do największego maratonu programowania w branży prawniczej – Legal Hackathon 2022. Już w dniach 3-5 czerwca interdyscyplinarne zespoły z całej Polski będą szukały cyfrowych rozwiązań pomocowych – które dziś nabierają jeszcze większego znaczenia! Partnerem instytucjonalnym wydarzenia jest CKP Uczelni Łazarskiego.