<strong>Warto podkreślić, że wśród wszystkich polskich uczelni - zarówno publicznych, jak i niepublicznych - zajęliśmy wysokie 6. miejsce.</strong>
O pozycji w rankingu decydowały m.in. jakość kształcenia (w tym zdawalność na aplikacje), współpraca z zagranicą i potencjał naukowy – a więc kadra dydaktyczna, która przekazuje wiedzę studentom.
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji - <strong>dr hab. Anna Konert</strong> - w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” podkreśliła, że "zmiany, które wymusiła izolacja i zamknięcie szkół sprawiły, że szybciej wprowadziliśmy w życie nasze plany na rozwój i innowacje w podejściu do nauczania.
Celem naszych działań jest wdrożenie nowej formy dydaktycznej bazującej na koncepcji <strong>Problem Based Learning</strong> (uczenie oparte na problemie) oraz nowej metody weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się opartej na koncepcji <strong>Normative Set of a Lawyer </strong>(komplet normatywny prawnika, in. schemat prowadzenia sprawy przez prawnika), powiązanych ze sobą bezpośrednio, zarówno co do przebiegu kształcenia, jak i celu kształcenia.”
Cały wywiad można przeczytać <strong><link https://bit.ly/Wywiad_Rzeczpospolita>TUTAJ</link></strong>.<br /> Szczegóły Rankingu „Rzeczpospolitej” znajdą Państwo <strong><link https://bit.ly/Ranking_Rzeczpospolita>TUTAJ</link></strong>.
Redakcja „Rzeczpospolitej" po raz dziesiąty nagrodziła uczelnie najlepiej kształcące młodych prawników. Uczelnia Łazarskiego zajęła 2. miejsce wśród uczelni niepublicznych, awansując tym samym o jedną pozycję.