Rozwijający się rynek B+R+I, a także złożoność procesów i aspektów wpływających na skuteczną komercjalizację technologii i innowacyjnych rozwiązań, powodują, że rosną potrzeby rynku pracy w kontekście rozwoju indywidualnych specjalistów w tym obszarze oraz całych organizacji.
„Rynek innowacji generuje nieskończoną liczbę możliwości, ale także wyzwań. Aby im sprostać oraz być w stanie nie tylko tworzyć, ale i skutecznie wdrażać na rynek innowacyjne projekty i technologie, niezbędne są specjalistyczna wiedza, konkretne umiejętności oraz otwartość, których można się nauczyć” – mówi Katarzyna Michalska, kierownik studiów podyplomowych Komercjalizacja innowacji.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego wzbogaciło swoją ofertę o nowy kierunek – Komercjalizacja innowacji. Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w praktyczne umiejętności, wiedzę i narzędzia z zakresu komercjalizacji zaawansowanych technologii i innowacyjnych projektów.
To jedyny na polskim rynku tak kompleksowy program przekazujący wiedzę, narzędzia i umiejętności w obszarze komercjalizacji prac B+R oraz innowacyjnych projektów (w tym m.in. na temat zarządzania innowacjami, finansowania innowacyjnych projektów, aspektów prawnych, podatkowych oraz dotyczących własności intelektualnej). Zajęcia prowadzone są przez ekspertów praktyków, w tym także inwestorów, prawników, rzeczników patentowych z wieloletnim doświadczeniem w obszarze komercjalizacji technologii, którzy w toku nauki nie ograniczają się wyłącznie do formuły wykładów – słuchacze kształcą się także podczas ćwiczeń czy dokonując analiz przypadków. Studia umożliwiają nie tylko zdobycie wiedzy teoretycznej, ale sprzyjają także budowaniu kontaktów oraz wymianie wiedzy.
Kierunek Komercjalizacja innowacji to studia przeznaczone dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, kadry kierowniczej dużych spółek, menedżerów i specjalistów, początkujących i doświadczonych startupowców. To też interesująca propozycja dla twórców i wynalazców, a także wszystkich osób zainteresowanych i odpowiadających za generowanie i/lub wdrażanie innowacji technologicznych.
Partnerem kierunku jest Grupa INVESTIN, która od 16 lat wspiera, rozwija i finansuje zaawansowane technologie, poprzez doradztwo biznesowe w obszarze globalnego rynku innowacji, wszechstronne szkolenia, mentoring i coaching, programy akceleracji start-upów oraz inwestycje Venture Capital. INVESTIN jest twórcą i właścicielem Akademii Komercjalizacji®, na bazie której utworzony został kierunek Komercjalizacja innowacji.
Studia trwają 1 rok, a zajęcia odbywają się średnio co 2 tygodnie, w soboty i niedziele. Program oraz więcej szczegółowych informacji można znaleźć TUTAJ. Rekrutacja trwa do 30 września 2018 r., a przy zapisie na studia do 30 czerwca 2018 r. można otrzymać 10% rabatu (sprawdź regulamin promocji). Aplikuj już dziś - formularz rekrutacyjny dostępny jest TUTAJ.