W ostatnich latach w wielu krajach Europy przeprowadzono, lub wciąż są przeprowadzane, reformy strukturalne w prawie pracy, spowodowane kryzysem lub wspólnym paradygmatem, znanym jako flexicurity. Reformy obejmują ponowną ocenę indywidualnych i socjalnych praw, wprowadzenie szerszej regulacji stosunków zatrudnienia, co wpływa na gospodarcze relacje systemu.
Celem konferencji jest omówienie reform rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem porównania włoskich i polskich rozwiązań w kwestii ogólnej regulacji prawnej i stosunków zatrudnienia oraz licznych ważnych kwestii, takich jak zwolnienia indywidualne, elastyczne formy zatrudnienia, struktura zatrudnienia. Mamy nadzieję, że pozwoli to określić tendencje rozwojowe prawa pracy oraz wpływ podejmowanych reform na praktykę administracyjną i orzecznictwo sądowe.
Konferencja odbędzie się w poniedziałek 14 listopada 2016 r., na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, przy ul. Świeradowskiej 43, w Warszawie (sala 130). Udział w konferencji jest bezpłatny.
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się <link http://www.lazarski.pl/pl/aktualnosci/elastform/>TUTAJ</link>.
Katedra Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Prawa Medycznego Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego we współpracy z Universita degli Studi di Bari „Aldo Moro” mają zaszczyt zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.: Elastyczne formy zatrudnienia we Włoszech i w Polsce. Szanse i zagrożenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rektora Uczelni Łazarskiego J.M. Prof. dr hab. Krystyna Iglicka-Okólska.